nabidka (21K) systemy (18K) informace (11K)

 

Domácí instalace:113,98 kW
Zemní instalace:25 098 kW
Ve výstavbě : 0 kW

Fotovoltaické solární systémy

Systémy pro vlastní spotřebu a prodej přebytků - solární panely

Systém v této konfiguraci obsahuje fotovoltaické panely připojené na napěťový měnič pro přeměnu stejnosměrného proudu na proud střídavý a cejchovaný elektroměr pro odpočet energie vyrobené fotovoltaikou. Celý tento okruh je připojen na samostatný jistič a síťovou ochranu do rozvaděče v daném objektu. Solární systém je připojen za hlavní elektroměr (z pohledu distribuční společnosti), je tedy možné dodávat energii spotřebičům v objektu (a tím šetřit náklady na odebranou elektřinu) nebo ji v případě přebytků přes hlavní čtyřkvadrantní elektroměr předávat do sítě. V obou případech za vyrobenou elektřinu inkasován tzv. zelený bonus, v případě prodeje přebytků do sítě navíc výrobce inkasuje rozdíl mezi výkupní cenou a zeleným bonusem.
Fotovoltaické systémy pro prioritní odběr spotřebiči s možností prodeje přebytků jsou nejvýhodnější variantou, protože v případě vlastní spotřeby nenakupujeme elektřinu ze sítě (úspora) a naopak navíc inkasujeme od provozovatele distribuční sítě zelený bonus za výrobu elektřiny čistým způsobem.

Zelený bonus platný pro systémy uvedené do provozu po 1.1. 2008 dle rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 7/2007 činí 12,65Kč/kWh bez DPH. Dle vyhlášky 150/2007 Sb. Má výrobce elektřiny z OZE garantován roční nárůst o 2 až 4 procenta ročně dle indexu nárůstu cen průmyslových výrobců po dobu životnosti zařízení, což je dle vyhl. 364/2007 Sb. 20 let od uvedení solárního systému do provozu. K uvedení výrobního zdroje do provozu a k připojení zdroje paralerně s distribuční soustavou je nutné splnit veškeré podmínky dle metodiky distributora a uzavřít Smlouvu o připojení zařízení k distribuční soustavě s provozovatelem regionální distribuční soustavy. Provozování výrobního zařízení a podnikání v energetických odvětvích je možné jen na základě vydané Licence na výrobu elektrické energie Energetickým regulačním úřadem.

Zdroj: http://www.tyden.cz

 
 
 

 
 
 |  Víno z Moravy | Dovolená v Itálii
 |  Informace o firmě  |  mapa stránek  |  links  |  prohlášení o přístupnosti  |  vypnout CSS  |  iz  |  zakaznický servis

facebook (1K)

2023 © České slunce servisní s.r.o., Karlovo náměstí 290/16, 120 00 Praha, Česká republika
IČ: 28327225, DIČ:CZ 28327225, spisová značka: C 155541 vedená u Městského soudu v Praze
Protected by reCAPTCHA: Privacy policy, Terms of service

webdesign